İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Android 11 ne zaman gelecek?
Trendlerdeki Yazı

Android 11 ne zaman gelecek?

resim_2020-12-24_111326

Android işletim sisteminin yeni sürümü 11, birçok yeni ve önemli özellikle geliyor. Bununla birlikte Androd 11 ne zaman gelecek sorusu da, Android cihaz sahibi kullanıcıların en çok merak ettiği konulardan biri. Peki Android’in son sürümü, kapsamlı bir şekilde tüm Android telefonlara ne zaman geliyor, bakalım.

Android 11 güncellemesi birçok telefon modeline gelmeye başladı

Google, Android 11 işletim sistemini Ekim ayında duyurdu. İşletim sistemi ilk dönemde geliştirme aşamasında olsa da, sonrasında kararlı sürümü ile yayınlandı ve Google’ın kendi üretimi Pixel modelleri başta olmak üzere birçok telefon için geldi.

Android akıllı telefonlarda şu ana kadar gelen Android 11 güncellemesi, marka bazında ya da lokal olarak kaldı ve dünya çapında bir güncellemeden söz etmek mümkün olmadı. Ancak Android 11 kullanan telefonların sayısı hızla artıyor ve bu da kapsamlı geçişin yaklaştığını gösteriyor.

Android 11 tüm telefonlara ne zaman gelecek?

resim 2020 12 24 111425 - Android 11 ne zaman gelecek?

Güncellemenin, tüm Android cihazlara geleceği kesin zamanı söylemek zor olsa da, genellikle 2021’in Ocak ve Şubat aylarında, kapsamlı güncelleme tüm telefonlara gelmektedir. Birçok önemli özellikle birlikte gelen Android 11, akıllı telefonunuzda bambaşka bir deneyim yaşatacak müthiş seçenekler sunuyor.

Android 11 ne zaman gelecek diye merakla bekliyorsanız, cihazınızdan manuel kontrol etmek için, Ayarlar uygulaması üzerinden cihazınıza gelen güncellemelere bakabilirsiniz. Telefon üreticiniz, şu anda Android 11 güncellemesini kullandığınız model için sunduysa, anında Android 11’e geçebilirsiniz. Bununla birlikte, en az 4-5 yıldır kullandığınız bir Android telefonunuz varsa, Android 11’e güncelleme yapmadan önce performansla ilgili yorumları okumanızı öneririz. Zira eski telefonların aldığı yeni güncellemeler, cihazda yavaşlama yaratabiliyor.

Yorum Yap

Yorum Yap