İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Yardım
  3. Android Telefonda Yedek Alma Nasıl Yapılır?

Android Telefonda Yedek Alma Nasıl Yapılır?

Android telefonlarda yedek alma işlemi nasıl yapılır? Güvenle nasıl saklanır bunlarının cevaplarını aradık.

yedek

Akıllı telefonunuzun bulunması, kaybolması, veya çalınması ve hasar görmesi durumunda da o güne kadar çekmiş olduğunuz bütün fotoğraf ve videoların, rehberinizin ve birçok verinizin de yok olmasını asla istemezsiniz. Geri getirilmesi imkansız olan birçok anılarınızı da bir daha numarasını alma olasılığınızın da bulunmadığı kişileri ve önemli dokümanları ve hassas verilerinizi sadece tek bir tuş ile yedekleme şansınız var. Her Android telefon içerisinde yedekleme fonksiyonu tabi ki de bulunmaktadır ve yine komple sistem yedeğini almak adına bir butona dokunmanız da yeterli olmaktadır. Telefon ve yine SIM karta kaydetmiş olduğunuz bütün kişiler bütün verileri ile birlikte olarak anıları yansıtmakta olan video ve fotoğraflarınız, müzik arşiviniz ve yine birçok notlarınız, takvimleriniz kısa mesajlarınız ve kısacası gittiğiniz zaman üzülebileceğiniz her türlü şey birkaç dokunuş ile yedekleniyor. Olur da yine telefonunuzun başına beklenmedik bir çeşit durum gelirse eğer ve yine telefonunuzu da değiştirmeyi planlıyorsanız eğer almış olduğunuz sistemin yedeği de bir anlam ifade etmemektedir. Bu anlamda üçüncü parti bazı uygulamalar ve yine Google şirketinin entegre olarak getirdiği çözümler hayatınızı kurtarmaktadır.

Rehber Yedekleme İşlemi

Rehber, oldukça önem arz eden veriler arasındadır. Hele ki yüzlerce ve binlerce kişi listesinden oluşan bir çeşit rehberiniz var ise yine yedeklemeleriniz oldukça önemli. Android cihaz kullanıcısı şeklinde rehberinizi de dilediğiniz takdir de belli bazı aralıklar ile otomatik bir şekilde yedeklemekte olan onlarca, yüzlerce uygulama bulunmaktadır. Tek ihtiyacınız olan ise yine Google hesabı diyerek bütün kişilerinizi de Google hesabınıza aktarmanız olacaktır. Nasıl aktaracağınızdan bahsedecek olursak rehberinize yeni numara ekleyeceğiniz zaman kayıt etme aşamalarında Google hesabınızı seçmek isterseniz eğer kişileriniz doğrudan direkt olarak Google kişilere eklenmektedir ve yine Google hesabınıza da giriş yaptığınız noktadan Google kişilere yedeklemek için ilk olarak kişileri dışa aktarırsınız. Daha sonralardan bunu geri yükleyebilirsiniz.

Fotoğraf ve Çeşitli Videolarınız

Sosyal ağlar içerisinde takipçileriniz ile birlikte arkadaşlarınız ile, aileniz ile paylaşmak için çektiğiniz videolar, selfieler yine rehberiniz kadar önem arz etmektedir. Video ve fotoğraflarınızı yedeklemek için de oldukça güzel uygulamalar bulunmaktadır. Üretsiz olarak Google Photos kullanıcı dostudur ve Google Photos uygulamasını kullanarak yedeklemeniz mümkün. İster WiFi ister mobil bağlantı ile yedekleme işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirebilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap