İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Yardım
  3. Android telefonlarda nasıl veri kurtarılır?

Android telefonlarda nasıl veri kurtarılır?

Android telefonunuz yavaşlamış veya bozulmuş olabilir. Korkmayın bu herkesin başına gelebilir. Bunları çözümü gerçekten çok kolay. Herkes yapabilir.

veri kurtarma

Her akıllı telefon zaman zaman sık kullanımdan dolayı donma ya da bazı kitlenmeler yaşar. Belki de Android telefonunuz aşırı ısınıyor ve pil gerçekten hızlı bitiyor veya belki de kötü amaçlı yazılımlarla karşı avlandınız.  Her iki durumda da, kurtarma moduna girmenin cihazınızı normale döndürmeye yardımcı olabileceğini görebilirsiniz. Android cihazınız yanıt vermiyorsa ya da ayarları değiştirmeyle ilgili sorun yaşıyorsanız bazen kurtarma modu çözümdür.

Bu işlem, tüm Android cihazlarda ana Android işletim sisteminden ayrı bir bölümde bulunan, bağımsız bir noktadır. Doğrudan kurtarma moduna önyükleme yapabilir ve cihazınızı fabrika ayarlarına döndürmek, yazılım güncellemelerini uygulamak veya eski telefonlardaki önbellek bölümünü silmek için kullanabilirsiniz.

Cihazınızın donanım anahtarları aracılığıyla kurtarma moduna geçmek mümkündür, böylece dokunmatik ekranınız yanıt vermeyi reddettiğinde bile yardımcı olabilir. Ancak biraz zor olan bu işlem, cihazda sorun giderirken genellikle son çare olmalıdır. Her cihazda aynı yöntem uygulanmaz. Ancak tüm cihazlar benzer yöntemlerle kurtarma modunu aktifleştirmektedir.

Nasıl Yapılır?

  • Güç tuşuna basılı tutun ve “Kapat” seçeneğini seçin. Dokunmatik ekran yanıt vermiyorsa, cihaz kapanana kadar Güç tuşunu birkaç saniye basılı tutmanız yeterli olacaktır.
  • Güç tuşuna ve sesi kısma tuşunu basılı tutun. Cihazınız hakkında bir sürü bilgi görmeli ve ekranın üst kısmında Başlat’ı görmelisiniz.
  • Menü seçeneklerinde gezinmek için sesi aç ve sesi kıs tuşlarını kullanırsınız. Güç tuşu Bir seçim yapmak için kullanılır. Sesi kısma düğmesine iki veya üç kez basın, sağ üstte “Kurtarma Modu” görünür. Seçmek için güç tuşuna basın.
  • Ekranın üst kısmında Android sistem kurtarma seçeneklerinin açıldığını görmelisiniz. Seçmek için ses seviyesi tuşlarını ve istediğinizi seçmek için güç tuşunu kullanın.

Bu işlem esnasında sunulan seçenekler, cihazınıza bağlı olarak değişebilir. Ancak belirli standartlar her zaman mevcuttur ve işlem tamamlanır.

Eğer sorunlarınıza bu yazımızda bir çözüm bulamadıysanız mutlaka yorum bırakmayı unutmayın! Uzman ekip arkadaşlarımız sorununuzla ilgilenecektir.

Yorum Yap

Yorum Yap