İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Yardım
  3. Android Uygulamaları Bilgisayarda Nasıl Çalıştırılır?

Android Uygulamaları Bilgisayarda Nasıl Çalıştırılır?

Android App'ler bilgisayarda nasıl açılır? Bluestacks nedir? Android uygulamalar nasıl bilgisayarda çalıştırılır? Bilgisayardan telefon uygulamaları açılır mı? sorularını inceledik.

runapps

Günümüz çerçevesinde birçok bilgisayar kullanıcısının maalesef android işletim sistemine hakim olan bir telefonu yok.  Yine birçok insan akıllı telefonlar için çıkarılan oyunları ve çeşitli uygulamaları kullanmayı istiyorlar. Yine birçok kişi de zaten android telefonunda oynayabildiği oyunları, çalıştırabildiği uygulamaları bilgisayarlarında çalıştırabilmek istiyorlar. Bilgisayarınıza android sistemini kurup istediğiniz android uygulamasını rahatlıkla çalıştırabilir ve rahatlıkla kullanabilirsiniz. Üstelik bazı online oyunları da yine bilgisayarınıza kuracağınız bu işletim sistemi ile rahatlıkla oynayabilirsiniz.  Hatta birçok android yazılım geliştiricisi de özellikle bu uygulamaları bilgisayarlarında oldukça rahat bir şekilde test edebilme amacı ile sistemlerine android işletim sistemini kuruyorlar. Çünkü bildiğiniz üzere android uygulamaları geliştiriciler tarafından bilgisayarlarda yazılıyor.

BlueStacks İle Uygulamaları Çalıştırın

İstediğiniz her türlü uygulama ve oyunu rahatlıkla bilgisayarlarınızda çalıştırabileceğinizi biliyordunuz değil mi? İşte bu işlemi BlueStacks programı ile yapıyoruz. BlueStacks bir çeşit sanal android işletim sistemi oluşturan yazılımdır. Bu yazılım ile dilediğiniz işletim sistemi sürümünü seçerek dilediğiniz gibi uygulamaları çalıştırabilirsiniz. Bunu yapmak için ilk olarak BlueStacks uygulamasını resmi web sitesinden indirin.(https://www.bluestacks.com/tr/index.html) Unutmayın ki en az 2 GB RAM ve azda olsa kaliteli bir ekran kartına ihtiyacınız olacaktır. Sonrasında yazılımı çalıştırıp ileri diyerek tamamen kurulum işlemini bitirin. İlk açtığınızda sizden bir gmail oluşturmanızı isteyecektir. Oluşturacağınız gmail ile rahatlıkla play store içerisine girerek uygulamalar indirebilir ve çalıştırabilirsiniz. Ancak unutmayın ki android virüsleri de bu yazılımın içerisinde rahatlıkla çalışabiliyorlar. Bu nedenle kesinlikle bir anti virüs yazılımını bluestacks içerisine kurmanız gereklidir. Ancak bu şekilde tam bir koruma sağlayabilirsiniz. Geriye kalan bütün özellikleri yine bir android işletim sistemi gibidir. Tek sorun bluestacks üzerinden insanları aynı bir telefon gibi arayamazsınız.

Telefon Görüşmesi Yapamazsınız

 Maalesef birçok kullanıcı bluestacks programını insanlara telefon açabilme amacı ile indirip kullanmaya çalışıyorlar. İnsanlara telefon açamaz, mesaj gönderemez ve mesaj alamazsınız. Çünkü donanımsal olarak bir mobil desteği bulunmamaktadır. Ancak piyasada sırf telefon görüşmeleri için bazı servisler bulunmaktadır. Bu servisleri kullanabilmeniz oldukça iyi olacaktır. Dilediğiniz zaman telefon ile görüşme servislerini kullanabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap