İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Liste
  3. Android’in Sağladığı Avantajlar

Android’in Sağladığı Avantajlar

Android cihazlar, bir çok yönden Apple cihazlardan ayrılıyor. Androidin sağladığı avantajlar ise saymakla bitmiyor.

ios

Telefon sektöründe en büyük pay sahibi olan Android hakkında aslında söylenecek çok şey var. Dezavantajlarının oluşu inkar edilemese de burada işlenecek konu neden bu kadar tercih edildiği. Kullanıcıların bu denli Android’i kullanıyor oluşu tabii ki Android’in Sağladığı avantajlar ile alakalı bir durum. Peki Android, kullanıcılarına ne vaat ediyor da bu kadar tutuluyor?

Şarj Sistemi

01gqlaUPWtT7dKa5Db3JaaW 17.fit scale.size 2698x1517 1024x577 - Android’in Sağladığı Avantajlar

Android, Apple’ın aksine kendisini barındıran tüm cihazlarla aynı tip şarj portuna sahip. Yani A markalı Android kullanıcısı, B markalı Android cihazın şarj cihazından faydalanabilir.

Arttırılabilir Hafıza

huge system iphone storage size 610x409 1 - Android’in Sağladığı Avantajlar

Hafızanın arttırılabilirliği konusunda da Android bir adım önde. Zira hafıza kartı desteğiyle cihazlara hafıza takviyesi yapılabiliyor

Widgetlar

android icin olmazsa olmaz 5 widget uygulamasi manset 640x360 - Android’in Sağladığı Avantajlar

Kullanıcıların daha konforlu bir deneyim yaşaması için tasarlanan Widgetlar, Android’in geliştirilmeye açık olması sebebiyle kendine büyük bir alan bulmuş durumda. Bu sayede kullanıcılar dilediği Widgetlardan faydalanarak telefonundan tam randıman alabiliyor.

Donanım

android cpu funny motherboard wallpaper preview - Android’in Sağladığı Avantajlar

Android cihaz üreticileri kesinlikle elini korkak alıştırmıyor. Yine Apple’ın aksine Android Amiral gemisi cihaz üreticileri cihazın parçalarını en kaliteli şekilde konumlandırıyor.

Özel Klavyeler

Apple kullanıcısı beğenmezse klavyesini değiştirme imkanına sahip değil, ancak Android’de durum daha farklı. Birçok alanda olduğu gibi klavye konusunda da Android kullanıcıları kendine has özelleştirmeleri yapabilir.

Daha Fazla Cihaz İmkanı

İşletim sistemi desteği konusunda Android her cihaz eşit imkanları sunuyor. Haliyle piyasadaki cihazların sayısı arttıkça Android ağacı da iyice dallanıyor. Sonuç olarak pek çok meyve veriyor.

Yorum Yap

Yorum Yap