1. Ana Sayfa
  2. Bilgi
  3. Hayatınızı kolaylaştıracak 7 teknolojik alet!

Hayatınızı kolaylaştıracak 7 teknolojik alet!

Teknoloji son yıllarda hiç olmadığı kadar hızlı bir şekilde hayatımıza girmeye başladı. Etrafımıza baktığımız zaman çevremizin teknolojiyle donanmış bir şekilde olduğu artık su götürmez bir gerçek.

Yeni teknolojiler

Teknoloji son yıllarda hiç olmadığı kadar hızlı bir şekilde hayatımıza girmeye başladı. Etrafımıza baktığımız zaman çevremizin teknolojiyle donanmış bir şekilde olduğu artık su götürmez bir gerçek. Bu teknolojilerden hayatımızı kolaylaştıracak olan yedi tanesini sizler için derledik nedir bu ürünler diyorsanız gelin hep birlikte inceleyelim:

  1. Akıllı Saatler: Eskiden sadece zamanı ve tarihi göstermeye yarayan bu aletler son yıllarda teknolojinin de gelişmesiyle birlikte akıllandılar. Bu akıllanan saatler bizim için sınavlara mı giriyor ya da iş toplantılarına mı giriyor diyorsanız cevabımız henüz hayır. Fakat akıllı saatler sizin için günlük aktivite takibinizi doğru bir şekilde yapıyor kaç kalori yaktığınızı hesaplıyor. Cep telefonunuzu cebinizden çıkarmadan konuşmalarınızı yapabiliyorsunuz. Kısaca toparlamak gerekirse size koçluk yapıyor.
  2. Akıllı Bileklikler: Bileklik denilince insanın aklına ipten ya da deri malzemeden yapılan insanların bileğine taktığı bir aksesuar geliyor olabilir fakat son dönemde rağbette olan bu akıllı bileklikler akıllı saatlerle benzer olsalar da fiyatının akıllı saatlere göre daha uygun olması onları daha cazip kılıyor. İşlev olarak akıllı saatlerden biraz daha pasif kalsa da spor aktiviteleri ve adım takibi konusunda gerçekten başarılı işler çıkartabiliyorlar.
  3. Akıllı Sağlık Ürünleri: Son yıllarda sağlık alanındaki teknolojik gelişmeler ve bu teknolojik gelişmelere ulaşılabilmenin kolaylaşması bizi en çok sevindiren haberlerden oldu akıllı sağlık ürünleri denince akla ilk olarak basküller geliyor. Bu akıllı basküller insanın yağ oranını ölçerek Bluetooth veya Wİ-Fİ yardımıyla telefonunuza aktararak sağlığınızı kontrol ediyor hatta doktorunuzla bile bu değerleri paylaşıyor.
  4. Akıllı Süpürgeler: Bu maddemize en çok hem çalışan hem de akşam yorgun gelip temizlik yapmak zorunda olan insanlar sevinecek. Kendi üzerinde bulunan sensörleri sayesinde köşeleri algılayıp bir yere takılmadan kendi kendine yerleri temizleyen bu süpürgeler o kadar akıllı ki şarjının bitmesine yakın kendi şarj istasyonlarına gidip şarjını tekrar depoluyor. Size de sadece toz haznesini boşaltmak kalıyor.
  5. Akıllı Güvenlik Sistemleri: Günümüzde hemen hemen her sokak başında gördüğümüz mağazaların güvenlik prensibi haline gelmiş güvenlik kameralarının yanı sıra artık bu güvenlik sistemleri evimize kadar girdi. Diyelim acil toplantınız var ve ütü yaptınız evden çıktıktan sonra acaba ütüyü fişte takılı mı unuttum diye düşünüyorsunuz. Akıllı güvenlik sistemleri sayesinde kameraya bakıp bunu anlayabilir kapıcınıza haber verebilir ya da evinizde yangın söndürme sistemi varsa onu bir felaket olmadan önce devreye sokabilirsiniz.
  6. Akıllı Ev Aletleri: Allah bu teknolojiyi bulandan razı olsun diyeceğiniz bir maddeyle devam ediyoruz. Siz gelmeden uygulama üzerinden evinizin ısısını ayarlayabildiğiniz, perdeleri kapatabildiğiniz, kendinize kahve yapabildiğiniz hatta jakuzinizi hazırlayabildiğinizi hayal edin ne kadar güzel değil mi? Bundan on beş yıl önce birine bunları söyleseydiniz muhtemelen size deli gözüyle bakardı ama artık böyle bir imkanınız var ve bütün bunları siz daha eve gelmeden uygulama üzerinden yapabiliyorsunuz.
  7. Akıllı Telefonlar: Böyle bir liste yapıp da listede akıllı telefonun olmaması gerçekten haksızlık olurdu. Artık hepimizin cebinde bir akıllı telefon var ve akıllı telefonun yapabildiklerini sabaha kadar anlatsak bitiremeyiz. Kısaca bahsetmek gerekirse yukardaki bahsetmiş olduğumuz bütün maddeler akıllı saatler içindeki uygulamalarla iş birliği içinde çalışıyor. O yüzden akıllı telefonlar artık günümüzde bir ihtiyaç haline geldi.

İster teknolojiyi sevin, isterseniz bizi esir ediyor diye söylenin fakat günümüzde teknolojiye bulaşmamak imkansız bizde bu makalemizde madem teknolojiye bulaşıyoruz bari bu teknoloji bir işe yarasın diyenler için bir liste hazırladık. Umarım biz teknolojinin esiri değil de teknoloji bizim esirimiz olur.

Yorum Yap

Yorum Yap