İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Liste
  3. İnstagram’ın gizli özellikleri! İnstagram Hileleri 2020

İnstagram’ın gizli özellikleri! İnstagram Hileleri 2020

Peki milyonların kullandığı ve hala daha kullanmakta olduğu İnstagram’ın hileleri nedir? Bu hileler ne gibi şeylere yarar? Bu hileleri nasıl gerçekleştirebiliriz? Gelin inceleyelim.

insta

Günümüz teknolojisinde uygulamalar çok büyük bir yer kaplamaktadır. Bu uygulamaların en başında, günümüzde hemen hemen hepimizin kullanmakta olduğu İnstagram gelmektedir. İnstagram Kevin Systrom ve Mike Krieger tarafından 2010 yılının Ekim ayında geliştirilen ve sosyal ağ özeliklerinden geliştirilmiş filterelerine kadar kısa zamanda insanlar arasında popüler hale gelmiş bir fotoğraf paylaşım uygulamasıdır. İnstagram uygulamasının yaratıcıları olan Mike Krieger ve Kevin Systrom bile bu denli büyük bir kitleye ulaşabileceklerini düşünmemişlerdir. Bu zamanlarda günde nerede ise 80 milyon paylaşımın yapıldığı İnstagram uygulamasında aynı zamanda üç buçuk milyar beğeni meydana geliyor. İnstagram ile ilgili bu sayısal veriler günden güne yükseliyor. İnstagram’ın kullanımında kitlesel olarak çoğunluğu gençler kapsarken, gün içinde aktif olarak instagram kullanımı gerçekleştiren insanların sayısı yarım milyarı geçiyor. Bunun değeri ise on milyar dolar gibi bir rakamla belirtilebilir. Çektiğiniz anlık fotoğrafların üzerinde pratik ve kusursuz bir şekilde oynama yapabileceğiniz bu uygulama, belki de şahane fotoğraflar elde edildiği için bu denli tercih edilmektedir. Peki milyonların kullandığı ve hala daha kullanmakta olduğu İnstagram’ın hileleri nedir? Bu hileler ne gibi şeylere yarar? Bu hileleri nasıl gerçekleştirebiliriz? Gelin inceleyelim.

instagram gizli bilinmeyen ozellikleri 1 1024x657 - İnstagram’ın gizli özellikleri! İnstagram Hileleri 2020

Yeni yılda işinize yarayacak kimsenin bilmediği birkaç Instagram hilesi!

     Tüm bu hileler ve işinize yarayacak birkaç ipucu sosyal medyada ki hayatınızı daha da kolaylaştırabilir ve daha geniş bir kitleye yayılmanıza yardımcı olabilir. İnsanların resimlere bakmayı sevmesi sizlerin sosyal medya da yalnız kalmamasını sağlar. Fakat birazdan açıklayacağımız ipuçları ve hileler çok daha hızlı takipçi toplamanıza ve çok daha kolay bir şekilde İnstagram kullanmanıza minim daha da yardımcı olacaktır.

instagram gizli ozellikleri gokkusagi yazisi - İnstagram’ın gizli özellikleri! İnstagram Hileleri 2020

Muhteşem gökkuşağı yazısı ile fotoğraflarınızı daha etkili hale getirin!

   Bilindiği üzere İnstagram hikaye paylaşımı yapacağımızda karşımıza ekranda beliren bir yazı stili seçeneği çıkıyor. Bunların arasında neon, kalın ve italik, klasik, modern, daktilo, gibi seçenekler var. Fakat şimdi bahsedecek olduğumuz gökkuşağı yazı stili o kadar hoşunuza gidecek ki hatta hikayelerinizi izleyen arkadaşlarınız bile nasıl yaptığınız hakkında bilgi sahibi olmaya çalışacaktır. Sizler de günde milyonlarca hikaye paylaşan insanlardan sadece birisiniz. Ancak farklı görünümdeki olan bu hikayeleriniz ile dikkat çekmek istiyor iseniz gökkuşağı yazısı tam da sizlere göre. Klasik düz renkler yerine gökkuşağı yazı stili ile metinlerinizin havasını daha da değiştirebilir, çarpıcı hale getirebilirsiniz. Şimdi gelin gökkuşağı yazı stili nasıl yazılır bunu öğrenelim.

 – Öncelik olarak her zaman ki gibi İnstagram ana sayfadaki profil resmine tıklayarak veya profil sayfanızdaki + simgesine tıklayarak yeni bir hikaye eklemeye başlamalısınız.

–  Daha sonra galeriden bir resim seçiyor veya yeni bir resim çekiliyoruz.

–  Resim seçimini yaptıktan hemen sonra, sağ üst köşedeki Aa metin düzenleme aracına tıklıyor ve yazını yaz seçeneğini seçiyoruz.

–  Seçtikten sonra yazıya basılı tutarak veya açılır menüden yazının tümünü seçmelisiniz.

–  Renk paletinizden dilediğiniz rengin üzerine basılı tutarak renk gradyanının açılmasını sağlamalısınız.

–  Hemen sonrasında parmağınızla renk gradyanının üzerinde elinizi sağdan sola kaydırmalısınız.

–  Kaydırırken harflerin renklerini gökkuşağı efekti aldığını ve rengarenk olduğunu görebilirsiniz.

Ekranda Görmek İstediğiniz Renk İçin Artık Uğraşmaya Gerek Kalmayacak!

     Hemen hemen hepimiz üzerine bir şeyler karalamak için veya bir gift oturtmak amacıyla düz ekran da beyaz, mavi, yeşil, siyah gibi tek renkler oluşturmak istiyor. Kişiler bu ekrana tek renk oturtma işlemini kimi zaman avuç içlerini çekerek siyah renk oluştururken kimi   zaman ise üzerindeki tişörtün yeşil olmasından faydalanıyor. Ama düz renk bir font için artık bu kadar çabaya gerek kalmayacak. Tek tıkla istediğiniz fontu yorulmadan, uğraşmadan elde edebileceksiniz. Nasıl mı? Gelin görelim.

–  Öncelik olarak İnstagram uygulamamızın kameralarını açıyoruz.

–  Daha sonra sizlere en yakın zemini çekiyorsunuz.

–  Renk gradyanından istediğiniz rengi seçiyorsunuz.

–  İstediğiniz renk seçimini yaptıktan hemen sonra çekmiş olduğunuz zemin fotoğrafınızın üzerine parmağınızı basılı tutuyorsunuz.

– İstediğiniz renk ekranın tamamını kaplayacak şekilde kolaylıkla yer alıyor.

gizli instagram story hileleri 1 1024x640 - İnstagram’ın gizli özellikleri! İnstagram Hileleri 2020

Şimdi ki Hile Sihirbazları aratmayacak Bir İlliüzyon!

      Şimdi göstereceğimiz bu hile sizleri hayrete düşürebilir. Telefonla yapılabiliyor olması ve kolaylıkla yapılıyor olabilmesi ‘’daha önce nasıl keşfedemedim’’ bile dedirtebilir.

–  Öncelikle İnstagram uygulamalarımızı açıyoruz.

–  Daha sonra illüzyon yapmak istediğimiz kısa video’yu çekiyoruz.

–  Mesela elinizden ateş çıkacağını varsayalım. Kısa videodan hemen sonra gif kısmına gidip ‘’fair’’ şeklinde yazarak ateş gifi aratabilirsiniz.

–  Sizlere uygun ateş gifini bulduktan hemen sonra gifi seçerek elinize yerleştiriyorsunuz.

–  Yerleştirme işlemini yaparken ateş gifine elimizle basılı tutuyoruz.

–  Daha sonra gifi avuç içimize yerleştiriyoruz.

–  Videoda avuç içinize ateşin gelme sahnesini ayarlıyor ve ateşi elinize ona göre yerleştiriyorsunuz.

– Ateş gifini avuç içinizde uygun yere yerleştirdikten hemen sonra tuttur seçeneğine basıyorsunuz.    Tüm bu hileler hikayenize renk katmakla birlikte çok daha ilgi çekici hale getirecektir.

Yorum Yap

Yorum Yap