1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. iPhone 12 çıktı mı? iPhone 12 beklediğimiz gibi mi?

iPhone 12 çıktı mı? iPhone 12 beklediğimiz gibi mi?

Aylardır Apple'ın, 2020 için iPhone serisinde büyük bir değişiklik yaparak yeni bir tasarıma sahip olacağını duyuyorduk. Bu hafta Apple Core toplantısında tam tersini iddia eden bir rapora ulaşıldı. iPhone 12, iPhone 11 ile aynı görünecek.

iphone12

Aylardır Apple’ın, 2020 için iPhone serisinde büyük bir değişiklik yaparak yeni bir tasarıma sahip olacağını duyuyorduk. Bu hafta Apple Core toplantısında tam tersini iddia eden bir rapora ulaşıldı. iPhone 12, iPhone 11 ile aynı görünecek.

Tam olarak aynı olmasa bile, birbirlerine oldukça benzeyecekleri konuşuluyor. Kullanıcılar aradaki fiyat farkını da göz önünde bulundurarak tercih eder mi? Bilinmez.  iPhone 12’nin iPhone 11 ile çok benzer bir metal tasarıma sahip olacağını, ancak hafif eğimli kenarlarla birbirinden ayrıştırılacağı iddia ediliyor. Yapılan yayınlar, bu bilgilerin kaynağı olarak isimsiz bir Çinli tedarikçiye atıfta bulundu.

Ulaşılan raporlar, daha önce duyulan söylentilerle, özellikle de Apple analisti Ming-Chi Kuo’nun söylentileriyle çelişiyor. Son birkaç ay içinde Kuo, 2020 iPhone’un, iPhone 4’ü anımsatan tamamen yeni bir tasarıma sahip olacağını söyledi. Bu mevcut iPhone 11 serisinden tanıdığımız kavisli tasarım yerine kare kenarlar anlamına geliyor. Yani aslında hiç benzemiyorlar.

Ortaya çıkan bu karışık mesajlara rağmen, Mac Otakara’nın desteklediği anlaşılan bir söylenti var. İPhone 12’nin hala üç farklı ekran boyutunda olması bekleniyor. 5,4 inç, 6,1 inç ve 6,7 inç ekran boyutlarıyla piyasaya sürülecek.

Aynı zamanda bu hafta Apple, dahili parmak izi okuyuculu OLED ekranın sergilendiği bir patent aldı. Özetle ekran, su ve parmak gibi bir nesne ya da ortam ışığı ve parmak gibi bir şey arasında ayrım yapabilecek. Galaxy Note 10 Plus gibi, Android telefonlardaki bazı ultrasonik parmak izi okuyucuları, parmaklarınız biraz ıslakken çalışıyor. Apple’ın bu teknolojinin aynısını mevcutta kullananlardan nasıl ayırt edeceği merak konusu. Bununla birlikte, TouchID’nin 2020 iPhone 12 veya 2021 iPhone’daki ekranın altında geri döndüğünü görüp görmeyeceğimiz konusunda söylentiler hala belirsiz.

Yorum Yap

Yorum Yap