İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Sharp, OLED TV Pazarında Yerini Alıyor!

Sharp, OLED TV Pazarında Yerini Alıyor!

İlk olarak 1912 yılında kurulan şirket kurulduğu ilk günden itibaren insanların yaşamını kolaylaştıran elektronik ürünler üretmeyi amaç edinmiş, “samimiyet ve yaratıcılık” misyonunu belirlemiş bir şirkettir.

sharp

LCD panellerin tarihe karışmasını sağlayacak adım olan OLED ekran üretimi hızlı şekilde artmaya devam ediyor. Pek çok firma LCD ekran yerine OLED ekranları tercih etmesi ile birlikte panel üreticisi LC Kore’de yer alan LCD ekran üreten fabrikayı kapatmayı, bunun yerine OLED ekran üretimini iki katına çıkarmayı planlıyor. Sharp’ın OLED ekran üretimine yönelmesi ile beraber OLED ekran üreticisi yapan firma sayısı 18’e çıkacak. Ancak bu firmalardan pek çoğu panel olarak LG Display’in panelini kullanıyor.

Sharp OLED TV fiyatlarının başlangıç fiyatının 2.750 dolar civarında olacağı tahmin ediliyor. Şirketin 2020 yılındaki hedefleri arasında OLED TV ekran üretimi olduğu biliniyordu. 2020 yılı için Vizio ve Xiaomi markaları da OLED TV üretimi yapacaklarını duyurmuştu. Sharp OLED TV’ler ilk olarak 26 şubat 2020 tarihinde Japonya’da tanıtılacağı belirtildi. TV satışları ise 2020 yılının ilk yarısında başlaması planlanıyor.

Sharp Hakkında

İlk olarak 1912 yılında kurulan şirket kurulduğu ilk günden itibaren insanların yaşamını kolaylaştıran elektronik ürünler üretmeyi amaç edinmiş, “samimiyet ve yaratıcılık” misyonunu belirlemiş bir şirkettir. Gerek bireysel kullanım gerekse firmalar için kalıcı çözüm sunabilmek adına ürettiği pek çok farklı ürün ile sizlere daima en üstün kalitede hizmet sunmak için çalışmaktadır. Avrupa’da 17 farklı satış üssü bulunan firma Londra ve Hamburg’da iş birimlerine sahiptir. İmalat ve Ar-Ge konusunda Avrupa’da yer alan 4 farklı tesis hizmet vermektedir. Daima en yaratıcı ve en kullanışlı ürünleri müşterilerine sunmak isteyen Sharp profesyonel çözüm imkanları ile sizlerin yaşamına olumlu bir dokunuş yapmak için çalışmaktadır. Tüketici elektroniği ve benzer alanlarda daha fazla eğlence ve konfor imkanı sunarak yaşamınızı bu konuda kolaylaştırmayı amaç edinmiştir. Bize rehberlik eden en temel ilkeler ise; dürüstlük ve yaratıcılığın yanında en son teknolojik ürünleri insanlarla buluşturarak insanların yaşam kalitesini arttırmak ve hayat standartlarını iyileştirmektir.

Yorum Yap

Yorum Yap