1. Ana Sayfa
  2. Bilgi
  3. Unutlan Android Özellikleri

Unutlan Android Özellikleri

Android cihazların birbirinden eşsiz ve unutulan özellikleri

özellikler

Android on yıldan fazla bir süredir mevcut ve sayısız yeni özellik içeren güncellemeden sonra kullanıcıları yeniliklere boğdu. Geride kalan özelliklerden bazıları, sistem içinde gizlendikleri veya tanıtıldıklarından beri çok fazla konuşulmadıkları için çoğu insan tarafından unutuldu. Android işletim sistemindeki en iyi özelliklerden bazılarını sizin için derledik.

Kısayolları Kullanmak

Play Store açıldığında genelde uygulamalarınızın güncel olup olmadığını kontrol eder. Bu durumda Play Store simgesini ekranınızdan kaldırmak ve “Uygulamalarım” kısayolunu eklemek size vakit kazandıracaktır. Diğer uygulamalardan örnekler verecek olursak; “Youtube” simgesini “Abonelikler” kısa yoluyla değiştirebilirsiniz. Daha önce hiç kısayol kullanmadıysanız, hangi kısayolları sağladığını görmek için bir uygulamaya basılı tutmanız yeterli olacaktır.

Hızlı Ayarlara Daha Hızlı Ulaşmak

Muhtemelen biliyorsunuzdur, durum çubuğunu aşağı kaydırmak bildirimlerinizi ve hızlı ayarlarınızı gösterir. Ancak tüm hızlı ayarlarınıza ulaşmak için başka bir aşağı kaydırma daha yapmanız gerekir. Bunun yerine iki parmağınızı kullanarak ekranı aşağı kaydırdığınızda hem bildirimlerinize hem de tüm hızlı ayarlarınıza ulaşabilirsiniz.

Tek Kulakla Bile Net Müzik Dinlemek

Gün içinde her an düzenli olarak müzik dinliyorsanız önemli işlerinizle uğraşırken de tek kulaklık kullananlardansınız demektir. Android sol ve sağ ses kanallarını birleştiren kullanışlı bir özelliğe sahiptir. Bu şekilde, tek bir kulaklıkla dinlediğiniz müzikteki tüm sesleri duyabilirsiniz.

Aramaları Güç Düğmesiyle Bitirin

Android’deki bir diğer harika erişilebilirlik özelliği, güç düğmesine basarak aramaları sonlandırmaktır. Bu özellik, telefon uygulamasında “Aramayı Sonlandır” düğmesine bakmadan telefonu kapatmanızı sağlar.

Şifreleme Özelliği

Bu özellik spesifik olarak bir uygulamayı kilitlemenizi sağlar, yani onu kapatmak veya başka bir uygulamaya geçmek kilit ekranı şifresi gerektirir. Birisi telefonunuzu ödünç aldığında yalnızca onlar için açtığınız uygulamaya erişebilir. Tüm uygulamaları kapatmanıza ya da endişe duymanıza gerek yok.

Yorum Yap

Yorum Yap